Віцемаршалок (заступник спікера) Сенату Польщі Міхал Камінський вирішив повернути Україні дві державні нагороди на тлі конфлікту довкола історичної пам’яті, який вже викликав рясний “орденопад” в Україні. Про це у понеділок, 22 червня, повідомило видання 300Polityka.
Зазначається, що Камінський ухвалив таке рішення через “дії та заяви президента Володимира Зеленського, які отримали підтримку більшості української політичної еліти”. Про своє рішення віцемаршалок написав у листі до посла України, який оприлюднило польське видання.
Він нагадав, що приймав нагороди від України на знак визнання його заслуг щодо розбудови партнерства між Україною і Польщею, а також за авторство першого в історії Європарламенту звіту, у якому йшлося про майбутнє членство України в Євросоюзі.
Водночас Камінський висловив жаль, що Україна “досі не зважилася однозначно засудити винуватців Волинської різанини та масових убивств, скоєних ОУН та УПА”.
Віцемаршалок зазначив, що кожна держава має право самостійно формувати історичну пам’ять, однак Польща також має право оцінювати такі рішення. За словами Камінського, він більше не може зберігати отримані нагороди, оскільки вважає, що вони мали символізувати спільні цінності двох народів. У зв’язку з цим польський політик повідомив про повернення відзнак українській стороні.