Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що якщо президент США Дональд Трамп запровадить 30-відсоткові тарифи, це стане “нищівним ударом” по економіці Німеччини. Про це повідомляє Bloomberg.
В ЄС заявили, що не будуть застосовувати свої контрзаходи проти США, поки є можливість вирішити питання шляхом переговорів.
За словами Мерца, якщо ж тарифи все ж почнуть діяти з 1 серпня, уряд Німеччини може бути змушений відкласти частину своїх економічних заходів.
“Це затьмарить все і завдасть нищівного удару по німецькій експортній промисловості”, – зазначив він.
Мерц додав, що він тісно співпрацює з іншими лідерами ЄС, щоб не допустити запровадження мит такого масштабу.
“Для цього потрібні дві речі: єдність в Європейському Союзі та хороші комунікації з американським президентом”, – заявив канцлер.
На запитання, чи підтримує Німеччина європейські контрзаходи проти США, Мерц відповів: “Так, але не раніше 1 серпня”.
Він зазначив, що протягом вихідних інтенсивно обговорював це питання з президентом Франції Емманюелем Макроном і головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, а також у п’ятницю провів телефонну розмову з Трампом.
“Ми хочемо використати цей час, ці два з половиною тижні до серпня, щоб знайти рішення. Я дійсно відданий цій справі”, – наголосив Мерц.
В Італії теж відреагували на заяву Траипа про тарифи. Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні зазначив, що у разі провалу торгових перемовин зі США і початку дії тарифів Трампа у розмірі 30% ЄС застосує тарифи до американського імпорту на суму від 21 млрд євро. Про це він сказав в інтерв’ю Il Messagero.
Таяні запитали, чого очікувати, якщо ЄС так і не вдасться домовитися зі США про взаємно прийнятні умови торгівлі до 1 серпня – дати, з якої Дональд Трамп анонсував 30-відсоткові тарифи на імпорт з Євросоюзу.
“Вже готовий перелік європейських тарифів на 21 млрд євро, а слідом за ним може з’явитися ще один. Але я переконаний, що прогрес буде. Тарифи шкодять усім. Якщо фондовий ринок просяде, американські заощадження та пенсії опиняться під загрозою”, – сказав глава МЗС Італії.
За його словами, він повністю поділяє обраний Єврокомісією підхід не поспішати з анонсами контрзаходів до того, як буде вичерпано сподівання на домовленість.
“Нам слід вести перемовини з високо піднятою головою, розуміючи, що уникнення торгової війни – це спільний інтерес. Європа потребує США і навпаки… Наша довгострокова мета – це нульові тарифи і відкритий ринок між Канадою, США, Мексикою та Європою”, – зазначив Таяні.
Він вважає, що є шанси, що ЄС врешті домовиться із Вашингтоном так, як Британія – спершу буде досягнуто принципової домовленості, після чого почнуться технічні переговори щодо деталей.
Таяні додав, що Рим докладе зусиль для захисту бізнесу найбільш критичних для італійської економіки галузей – автомобільної, фармацевтичної, виноробства і всього сільськогосподарського бізнесу.
“Ми будемо вимагати, щоб будь-які контрзаходи ЄС не шкодили цим секторам”, – заявив він.
